IRAK HVACEXPO BASIN BÜLTENİ

ULUSLARARASI ISITMA‐SOĞUTMA, KLİMA, HAVALANDIRMA, YALITIM, TESİSAT VE ARITMA SİSTEMLERİ FUARI 25-27 Nisan, 2019 TARİHLERİ ARASINDA KAPILARINI ÜÇÜNCÜ KEZ AÇIYOR!

Atılım Fuarcılık ve Elan Expo işbirliği ile düzenlenecek; Irak HvacExpo , 25-27 Nisan, 2019 tarihleri arasında IRAK/ Bağdad’ta gerçekleşecektir. Havalandırma ve klima sistemleri ekipmanlarından, döşeme sistemleri ve parçalarına, ısıtma‐soğutma sistemleri malzemelerine kadar birçok ürün grubunun sergileneceği fuar tüm bunların yanı sıra ayrıca 2012 yılından bu yana Irak'ın ilk ihtisas fuarı olma özelliğini de taşımaktadır.

HVACEXPO’YA 11 ÜLKEDEN 83 ULUSLARARASI KATILIMCI... Iraq Hvac Expo 11 farklı ülkeden, sektörün öncüsü 83 firmanın katılımıyla başarıyla tamamlanmış; birçok katılımcı, yeni iş ortaklıkları ve yatırımlar yapma şansı elde etmiştir. Irak Hvac Expo; Türkiye, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, İtalya, Amerika, Belçika, Ürdün, Çin ve Hindistan ülkelerinin katılımıyla gerçekleşmiş, 9.700 ziyaretçiyle tamamlanmıştır.

Geçtiğimiz dönemlerde ana sponsorluğunu Samsung firmasının yaptığı HVACEXPO’ya, Hexacorp, Carrier, Toshiba, Saffin-Beko, Harun Group-Arçelik, Türk Demirdöküm, Mitsubishi, Al Sard Trading, Doğu İklimlendirme, Tekso, Ferroli, Robur gibi sektörün en prestijli firmaları katılım yapmıştır. Irak'ın ilk ve tek ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyan Hvac Expo, birçok büyük markayı aynı platformda profesyonel ziyaretçiler ve yerel yönetimlerle buluşturmayı başarmıştır. Atılım Fuarcılık ve Elan Expo'nun profesyonel ekibinin çalışmaları neticesinde fuar süresince 390 profesyonel ikili görüşme gerçekleştirilmiştir.

IRAK İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ BÜYÜME İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜ DOĞRUDAN ETKİLİYOR!

Irak'ta inşaat ve taahhüt sektörü hızlı bir büyüme dönemindedir. Günümüz şartlarına uymayan ya da tahrip edilmiş yapılar yeniden inşa edilmekte ve sektör bu bağlamda birçok yan sektörü de paralel olarak beslemektedir. Irak'ta yürütülen başlıca altyapı yatırımları, su temini projeleri, atık su arıtma tesisi, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik santrali, hastane, okul ve konut inşaatı, kara yolu, hava yolu, köprü ve liman inşaatı alanlarında yoğunlaşmaktadır. Irak'ta yeniden inşa, onarım ve inşaat projelerinin sayısındaki artış ve tahminlere göre bu alanda gerekli yatırım tutarının 100 milyar Amerikan Doları civarında olması, çimento başta olmak üzere inşaat malzemelerine ve ilgili iş makineleri ve ekipman pazarının bu tür projelerle önümüzdeki yıllarda sürekli dinamik kalacağı öngörülmektedir.

25-27 Nisan, 2019 tarihleri arasında Bağdat’ta gerçekleşecek olan fuar, yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını artırmak isteyenler için etkin bir ticaret platformu olarak hizmet vermeyi sürdürecek.