MOROCCO FOODEXPO BASIN BÜLTENİ

FAS FOOD EXPO Fuarı 2018 Yılına Hazırlanıyor.

Her türlü gıda ürününden, son teknoloji gıda işleme ekipmanlarına, otel ekipmanlarından endüstriyel mutfak ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik ürünleri bir araya getiren Food Expo, 15’in üzerinde ülkeden 150’nin üzerinde sektör temsilcisini aynı çatı altında buluşturmak için hazırlanıyor.
Bölgenin en çok ses getiren etkinliği olma yolunda emin adımlarla ilerleyen 3. Uluslararası Gıda, Otel Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı 6-8 Aralık tarihinde Kazablanka’da Atılım Fuarcılık ve Ela Expo işbirliğinde düzenlenecektir.

Doğru Hedef Kitleye ulaşabilmeniz için Food Expo sizlere özel B2B görüşmeleri sunuyor...

Sizlere yeni ticaret fırsatları ve pazarlar sunmak için hem dijital hem de geleneksel pazarlama ve tanıtım ağını genişletmeye devam eden Food Expo, 2018 yılında da önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu fuarda yer alacak tüm katılımcılar ücretsiz olarak sunulacak B2B görüşmelerinden yararlanma fırsatına sahip olacaklar. Stratejik iş ortaklıkları arayan üst düzey ziyaretçilerle sizleri buluşturacak olan fuar katılımcılar için yeni fırsat kapıları açmaya devam edecek.

FOOD EXPO Özel Bölümleri ile Daha da Güçlü

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek FOOD EXPO, gıda ürünlerinin ve otelcilik ekipmanlarının yanı sıra stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne olacak. 3 gün boyunca ilgi çekici birçok Workshop etkinliği ve Show’a ev sahipliği yapacak olan fuar bölge ziyaretçilerini ve profesyonelleri etkilemeye bu senede devam edecek.

KARLI TİCARET FIRSATLARI İÇİN FAS PAZARI SİZİ BEKLİYOR

Türkiye ve Fas arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasıyla Türk firmaları için ulaşılabilirliği daha da artan Fas’ta Türk vatandaşlarına vize muafiyeti bulunuyor. Halk arasında Türkiye’ye duyulan sempati oldukça yüksek ve aynı zamanda Türk ürünleri kaliteli ve ucuz olarak konumlanmakta. Bu avantajlarla birlikte, Türk ürünlerinin Fas gıda sektöründe potansiyeli artmaktadır. Tarım verimliliğinin hava koşullarından etkilenme oranı yüksek olan Fas, lojistik yakınlıkla bu pazarda Türk firmaları için önemli bir potansiyele sahip.

Hâlihazırda ülkede Türk firmalarından BİM perakende satış firmasının 256 mağazası bulunmakta olup, bu sayının arttırılması hedeflenmekteyken, Fransa’dan Carrefour, İngiltere’den Costcutter, Hindistan’dan Lulu Grup gibi uluslararası firmalar perakende pazarında yer alıyor. Bununla birlikte ülkede perakende piyasası yatırımları RAWAJ 2020 projesiyle artmakta, 15 alışveriş merkezi, 600 hipermarket, 50 hipermarket projesinin 2020’ye kadar tamamlanması planlamaktadır. Tüm bu gelişme ve yatırımlar ülkede gıda ve teknolojileri sektöründe talebi arttırıyor.

6- 8 Aralık 2018 tarihleri arasında Kazablanka’da gerçekleşecek olan fuar, yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını artırmak isteyenler için etkin bir ticaret platformu olarak hizmet vermeyi sürdürecek.