TÜRKİYE AZERBAYCAN'DA MİLYON DOLARLIK YATIRIM İÇİN ÜÇÜNCÜ KEZ KOLLARI SIVADI

 

Türk gayrimenkul şirketleri milyon dolarlık yatırım için üçüncü kez Azerbaycan'a gidiyor.

Bakü'de düzenenen ve Türk yatırımcıların dışında 12 farklı ülkeden de yatırımcıların katıldığı fuarda birbirinden farklı projenin görücüye çıkması hedefleniyor.  Önceki yıllarda Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Azeri bakanlar ve üst düzey yetkililer tarafından da ziyaret edilen gayrimenkul furarına Türkiye dışında Mesika, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Portekiz, Mısır, israil, Fas, Kuvvet gibi ülkelerden de katılım oldu.

AZERİLER YATIRIMLARINI YURTDIŞINDA YAPMA EĞİLİMİNDE

Azeri yatırımcıların özellikle şehrin merkezinde olan lüks konutlara ilgi gösterdiğini belirten yatırım uzmanları son 10-15 yılda ise yurtdışında gayrimenkul yatırımlarına yönenildiğine dikkat çekti. Azerilerin gayrimenkul yatırımlarına bakıldığında ise kültürel yakınlık bakımından Türkiye'nin pastada en büyük dilime sahip ülke olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen firmaları ise projelerini sergilemek için 23-25 Kasım 2017 tarihinde Azerbaycan'da üçüncüsü düzenlenecek Gayrimenkul ve Yatırım Fuarında bir araya gelecek.

 

KAYNAK

 

 

 

 
 
 
       
 
 

 Yıldız Posta Cad. Ayyıldız A Blok No:30 K:4 D:11 Gayrettepe - İstanbul / T: 0212 273 18 18 / F: 0212 273 18 19 / info@atilimfuar.com