NIGERIA DECOREXPO BASIN BÜLTENİ

Nijerya DecorExpo 11 – 13 Ekim 2018 tarihinde Lagos Landmark Center’da ziyaretçilerini bekliyor.

Nijerya Mobilya ve Ev Eşyaları fuarı DecorExpo, Atılım Fuar organizasyonuyla gerçekleşiyor. Türk firmalarının yeni gözdesi olacak potansiyeli barındıran Nijerya pazarı, DecorExpo ile sizleri bekliyor.

Gelişip Değişen Nijerya Pazarında Siz De Yer Alın Afrika kıtasının gelişmekte olan ülkeleri sıralamasında ilk sıralarda yer alan Nijerya, ticaret avantajı geniş çok büyük bir pazara sahip. Yapılan altyapı çalışmalarıyla da bu pazarların gelişmesi hükümet tarafından destekleniyor. Nijerya, 182 milyonluk nüfusuyla Afrika’nın en kalabalık ülkesiyken aynı zamanda dünyanın en kalabalık 7. ülkesi. Son yıllarda ülke ekonomisinde, yapılan yatırımlarla gelişmeler görülmekte, ülke genel itibariyle gelişmede istikrar göstermektedir. Ekonomiyi petrol bağımlılığından kurtarmak isteyen hükümet, diğer ekonomik girişim ve yatırımlara öncelik vermekte, doğrudan yabancı yatırımlar için imtiyazlar sunmaktadır. Ülkeye yapılan yabancı yatırımlar günden güne artmakta, uluslararası büyük firmaların varlığı pazarda gittikçe artmaktadır.

Afrika kıtasının en önemli ekonomilerinden biri olan Nijerya’da gözlenen ekonomik büyüme sosyal hayata da yansımaktadır. Nüfus ve ekonomik gelişmelerin etkisiyle şehirleşme %5,8 lik bir oranda artmakta, buna bağlı olarak kısa vadede 17 milyonluk bir konut ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. Yeni ve gelişen şehir yaşamına istinaden mobilya, ev tekstili ve ev eşyaları sektörlerinde talepler değişmekte ve artmaktadır. Özellikle, ülkede oteller mevcut taleplere yetmemekte, yeni otel projelerine imza atılmaktadır. Son yıllarda Türkiye ve Nijerya arasında gelişen gerek ekonomik gerek siyasi ilişkiler, Türk firmaları için sektörde özel bir yer sağlıyor. Büyük potansiyele sahip olan Nijerya pazarı, Türk firmaları için kazançlı bir pazar olacak aynı zamanda diğer Batı Afrika Devletleri ekonomik Topluluğu( ECOWAS) ülkeleri pazarına giriş için önem arz ediyor. DECORExpo, Nijerya ve Afrika pazarındaki kazançlı adımlar için etkili bir ticari platform sunuyor.

DecorExpo ile Pazarın Eksik Parçasını Tamamlayın! DecorExpo Türk firmaları için Nijerya piyasasına girişte önemli bir platform oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl 10 farklı ülkeden 70’den fazla katılımcının yer aldığı, 4100’den fazla ziyaretçi ağırlayan DecorExpo, Nijerya’da sektörün gündemini tutarak adından söz ettiriyor. Fuar ülke ve pazar potansiyelini iyi anlayarak, ileriye dönük karlı yatırımlar için katılımcı ve ziyaretçilerine uygun bir fırsat sunuyor.

Nijerya’nın gelecek vadeden bu sektöründe yer almak istiyorsanız, DecorExpo’nun size sunduğu gerek ziyaretçi potansiyeli gerekse ikili görüşme hizmetiyle kaliteli bir başlangıç yaparak, pazardaki devamlılığınızı garanti edebilirsiniz.

Fuarda yer almak için süre devam ediyor, 11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında sizleri de DecorExpo’ya bekliyoruz.

Atılım Fuar ve Elan Expo, 1997 yılından beri edindikleri deneyimlerle uluslararası fuar sektöründe adlarından söz ettiriyor. Ülke ve sektör potansiyellerini çok iyi araştırıp analiz eden Atılım Fuar ve Elan Expo, 10 farklı ülkede ve 7 farklı sektörde gerçekleştirdikleri fuarlarda, doğru firmayı doğru pazara yönlendirerek sektörde güven yaratıyor.